POLSKO-UKRAIŃSKI CAMP

Wakacyjny polsko-ukraiński CAMP dla młodzieży w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Co będziemy robić?

Polsko-ukraiński CAMP to cykl warsztatów realioznawczo-językowych poświęcony przybliżaniu uczniom z Ukrainy kultury polskiej, a uczniom z Polski kultury ukraińskiej, przekazywaniu podstawowej wiedzy na temat tych krajów, ich geografii, historii czy zwyczajów i tradycji obu narodów. Uczestnicy nauczą się też podstawowych wyrażeń w języku polskim lub ukraińskim.

Każda grupa warsztatowa pracować będzie ze wsparciem dwóch

prowadzących/trenerów – specjalisty od kultury/języków wschodniosłowiańskich oraz specjalisty w zakresie kultury/języka polskiego. Poszczególne zagadnienia przygotowywane i przedstawiane będą zarówno przez prowadzących warsztaty, jak i samych uczniów w mniejszych grupach, przy wsparciu prowadzącego. W ten sposób uczniowie z Ukrainy i z Polski będą uczyć się od siebie, a jednocześnie będą mieli możliwość lepszego poznania siebie nawzajem oraz skuteczniejszego integrowania się.

Kto może wziąć udział?

Uczniowie w wieku 9-13 lat – obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski po 24 lutego, uczęszczający do szkoły podstawowej w województwie śląskim oraz obywatele Polski, uczęszczający do szkoły podstawowej w województwie śląskim.

Grupy będą zróżnicowane wiekowo: 9-10 lat (2 grupy) oraz 11-13 lat (2 grupy).

W każdej grupie będzie ok. 6 uczniów z Ukrainy i 6 uczniów z Polski.

Gdzie?

Zajęcia odbywają się w KATOWICACH w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego – ul. Uniwersytecka 4.

Zbiórka na parterze w holu głównym. Prowadzące będą odbierać uczestników i prowadzić do sali.

Zajęcia prowadzone będą w sektorze C – sale warsztatowe C.04, C.05, sala kinowa, przestrzeń relaksu.

Kiedy?

I CAMP 16.08.-20.08.2022wtorek-sobota – uczniowie w wieku 9-10 lat.

II CAMP 22.08-26.08.2022 – poniedziałek-piątek – uczniowie w wieku 11-13 lat.

W godzinach 9.00-12.30